Kıyafetlerde ve iç mekanlarda belirli renkleri tercih ediyor musunuz? Kişiliğinizi nasıl karakterize ettiklerini biliyor musunuz?

Siyah beyaz taban

 

Herkes nötr renk sınıfına giren siyah ve beyazı kullanır. Bu her şeyin dayandığı temeldir.

  • Siyah: En belirsiz renktir. Kız ve erkek çocuklar için isyanı sembolize eder, her iki cinsiyetten parlak ve cesur yetişkinler için cinsellik, duyarlılık ve sanatın bir işaretidir. Aynı zamanda, giysilerdeki siyahın bolluğu, depresyonun varlığına veya görünmez olma arzusuna işaret edebilir.
  • Beyaz: Beyaz giyenler aşıklar, hırslı, kendine güvenen, iyi organize olmuş ve taviz vermeyen kişilerdir. Düzeni severler ve onu sürdürmek için hiçbir çabadan kaçınmazlar. Başkalarının kendi eksikliklerini fark etmesinden korkmazlar.
  • Gri: Siyah ve beyaz arasındaki orta, esneklik ve pratikliğin sembolüdür. Gri hayranları muhafazakar ve sıkı çalışmaktan korkmazlar. Gri renkli kadınlar bazen kendilerini Külkedisinden Prenses Güzel’e dönüştürecek özgüvene sahip değiller. Erkekler Prens’in rolünü hayal bile etmezler, onlar ya iş adamıdır ya da çalışkandır.

Bir çeşitlilik gökkuşağı

 

Gökkuşağının renkleri siyah ve beyaz tabanı renklendirerek insan kişiliğinin benzersizliğini birçok tonunda yansıtır.

  • Kırmızı: Ateşin ve kanın rengi, iyimserlerin rengi, hayatı gerçekten seven insanlar zorluklardan korkmaz ve hedeflerine ulaşır. Enerjiyi, kararlılığı, spot ışığında olma ihtiyacını yansıtır.
  • Turuncu: Gençliğin rengi, özgürlüğü ve düşüncenin özgünlüğüdür. İnsanları ve topluluk duygusunu seven, ancak kurallara uymayı ve eylemlerinden sorumlu olmayı gerçekten sevmeyen bir gençlik sembolüdür.
  • Sarı: Güneşin rengidir. Kırmızının aksine ısınır ama yanmaz, inanır ama yok etmez. Sarı taraftarlar mantıklı, iyi yapılandırılmış düşünen ve problem çözen kişilerdir. Öğrenmeyi ve bilgilerini paylaşmayı severler. Bağımsızdırlar, mesafelerini başkalarıyla iletişim halinde tutarlar, az sayıda gerçekten yakın arkadaşları vardır.
  • Mavi: Suyun ve gökyüzünün rengi, hafifliği ve saflığı temsil eder. Mavinin hayranları empatik ve duyarlıdır. Kendini tanıma yolunu izlerler. İç huzurunun ne olduğunu diğerlerinden daha iyi bilirler. Kendini küçümsemeden alçakgönüllülüğün özünü anlarlar.
  • Mavi: Üniforma, gelenek ve düzenin rengidir. İstikrar, güvenilirlik, plan yapma ve ani değişikliklerden hoşlanmama eğilimini yansıtır. Maviyi seviyorsanız, büyük olasılıkla muhafazakâr ve yasalara saygılısınız, ilkelerinizi değiştirmeyin, hem dairenizde hem de hayatınızda düzeni iyi koruyun.
  • Mor . Çevresindeki gürültüye aldırış etmeden, kendi hızlarında hareket eden olgun bireylerin rengi. Onlar için genel ahlakın önemi azalır, ancak kişisel ahlakın önemi artar. Mor aşıklar paradoksaldır: insanlara saygı duyarlar, ancak bazen kibirlenmeye eğilimlidirler, ruhi açıdan zenginler, ancak her zaman servetlerini paylaşmaya hazır değiller.
  • Pembe . Bu renk gökkuşağında değil ama o kadar önemli ve ilginç ki kaçıramazdık. Pembe, en kadınsı renk, romantizmin, hassasiyetin ve gerçek aşka olan inancın rengidir. Aynı zamanda güçlü bir desteğe ihtiyaç duyan çocukluk, masumiyet ve savunmasızlığın rengidir.

Doktorlarda Tükenmişlik Sendromu

En Sevdiğin Renk Kişiliğin Hakkında Ne Söylüyor?

En Sevdiğin Renk Kişiliğin Hakkında Ne Söylüyor?