Göğüs boyutundan şikayetçi olan kadınların başvurdukları bu yöntem ile göğüsler hacimlenerek büyütülür. Genel olarak kadınların vücudunda önem verdikleri noktalardan birisi göğüslerdir. Vücut işle ters orantı olacak şekilde anormal bir büyüklüğe sahip olan ya da oldukça küçük duran memeler, operasyon ile normal hale getirilebilmektedir. Gelişen teknoloji unsurları ile birlikte her bayanın da göğüs estetik ameliyatı yaptırması mümkün hale gelmiştir. Sancısız olarak gerçekleşen bu işlem ile her kadın dilediği göğüs büyüklüğüne sahip olabilir.

Göğüs Büyütme Operasyonları Nedir?

 

Göğüs büyütme operasyonları göğüs ölçüsü oldukça küçük olan kadınların başvurduğu bir estetik yöntemdir. Göğüs büyütme amacı ile yapılan operasyonlarda göğüslere silikon vb. sağlığa duyarlı maddeler enjekte edilerek göğüsün büyümesi ve hacim kazanması sağlanır. Kısa bir sürede gerçekleşen bu işlem sırasında kadınlar herhangi bir acı çekmez ve çeşitli yöntemlere gerek duyulmaz.

Göğüs Büyültme Ameliyatı İçin Uygun Şartlar Nelerdir?

 

Göğüs büyültmeye karar veren kişilerin başvurusu işe önce genel bir muayene yapılır. Bu muayene sırasında kadınların genel olarak boy ve kilo ölçüleri yaş faktörleri gibi değerler göz önüne alınır.  Hatanın istediği göğüs ölçüsünün vücudu ve ölçüleri ile uygun olup olmadığına bakılır.  Tamamen gelişimini tamamlayan her bayan bu yöntem ile göğüslerini büyültmek için operasyon geçirebilir. Önemli olan ergenlik sürecini tamamlamış olmaktır.

Meme Büyültme Teknikleri Hakkında kısa Bilgi

 

Meme büyültme operasyonlarından birden çok teknik kullanılır.  Teknolojinin değişmesi ve gelişmesi ile birlikte ameliyatlarda da kullanılan yöntemler artık farklılık ve çeşitlilik kazanmıştır. Ancak buna rağmen yapılan araştırmalar, bu uygulanan tekniklerin hiç birinin hastaları kanser yapıcı etkiye sahip olmadığı yönündedir. Bu nedenle bütün yöntemler güvenle tercih edilebilir. Hastanın yapısına ve istediği göğüs tipine bağlı olarak uygun ameliyat tarzı belirlenerek bu doğrultuda operasyonlar gerçekleştirilir.

Meme Büyültme Ameliyatı İyileşme Süreci Ne Kadardır?

 

Göğüs büyültme ameliyatı genel anestezi teknikleri kullanılarak yapılan bir operasyon çeşididir.  Bu operasyon en genel anlamı ile yaklaşıl 1 ya da 2 saat kadar sürebilmektedir. Her hastaya göre değişen teknikler ile birlikte aksi bir durum olmadıkça hasta 2 saat sonra dinlenme odasına alınır.  İlk operasyon sonrası bir şey yenilip içilmesi yasaktır. 2 3 saat sonra yeme ve içme serbest hale gelir. Devam eden süreçte bir hafta ya da 10 gün kesinlikle bir şey kaldırılıp indirilmesi tavsiye edilmez.

Klostrofobi – A’dan Z’ye Tüm Merak Edilenler

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Ameliyat sonrası iyileşme süreci oldukça hızlı gelişir. Buna bağlı olarak İki haftadan sonra artık bir şeyleri taşımaya başlamak olasıdır.  Ameliyat sonrası tavsiye edilen özel sporcu atleti giyilerek göğüslerin yeni görünümünü tam olarak kazanması sağlanır. Hafif ve dengeli olarak yapılacak vücut hareketleri ile göğüslerin hareket kabiliyeti kazanması sağlanır. Kısa bir sürede de vücut artık yeni görünümüne alışmaktadır.

Anksiyete Bozukluğu: Klostrofobi

Göğüs Meme Büyütme

Göğüs Meme Büyütme