Sizce günümüzde evlilikler neden uzun sürmüyor?

 Sürekli televizyonlarda ünlülerin boşanma haberlerini alıyoruz. Ünlüler dışında yakın çevrenizin boşanma haberlerini alıyorsunuz. Bunun dışında haberlerde aile içinde şiddete hatta cinayete tanık oluyoruz. Peki ama neden?

Bazı bölgeler ve karşılıklı olan anlaşmalı olan evliliklerde %90 oranında sevginin ve aşkın bittiği söyleniyor. Bunun nedeni tamamen psikolojik. Bana ait olan bir sözde söylediğim gibi “aşk takıntıdan ibarettir.” Ancak sevgi kalıcı bir duygudur. Tabi onun yok etmedikçe. Bugün sizlere sevgiyi sürdürmeniz için çeşitli yöntemlerden bahsedeceğim.

*Öncelikle ayrılıkların en büyük nedeni bildiğiniz üzere evde uyumsuz olmanız bunun üzerine çeşitli kavgalar etmeniz. Sonunda ise sevginin bittiğini söylemeniz ve boşanmanız. Siz eşinizi severek evlenmediniz mi? Ya da sevgilinizi elde etmek için o kadar çaba harcayan siz değil miydiniz? Birbirinizi yeterince tanımadınız mı?

3 yıl hatta daha uzun yıllar sevgili olan insanlar mevcut. Bu kişiler bunca süre birlikte olmasına rağmen kendileri hakkında çoğu şeyi bilmiyorlar. Youtube üzerinde rastladığım birçok eşini ne kadar tanıyorsun? İsimli videolarda öğrendiğime göre aslında çiftlerimiz birbirini tanımıyor. Sevgili olduğunuz sırada birbirinizi çok iyi tanımalısınız bu yüzden sürekli sorular sorun. Soru sormaktan sakın çekinmeyin.

Evliliklerin Kısa Sürmesinin Nedenleri

 

* Günümüzün en büyük problemi bana göre teknoloji. Artık evlerde sohbet edilmiyor herkesin elinde telefon yer alıyor. Kendi ailemde ve dışarıda bulunan çoğu ailede yaptığım gözlemlere dayanarak şunu söyleyebilirim ki herkes eve gelince eline telefonunu, bilgisayarını, tabletini alıyor. Ancak gün içinde ne yaptığını, nasıl olduğunu artık çok az kişi soruyor. Bu yüzden artık teknolojiye ara verme vaktiniz geldi. Yanında karısı otururken elinde telefonla başka yazan insanları tanıyorum. Ondan sonra sevgi ve aşk bitti diyorlar. Gerçekten ilginç.

*Son maddemiz ise hayatın monoton hale gelmesi. E-devlet üzerinde soy ağacı görebilme özelliği yayınlandığı zaman birçok kişi çeşitli tweetler attı. Özellikle bunların ortak noktasına baktığım 7 sülaleri aynı bölgede yaşamış, başka bölgeye gitmemiş insanlar var. Hatta bir kız “güzel ailem insan bir hava almaya çıkar.” Gibi bir tweet atmıştı. Buradan çıkardığımız sonuç sürekli aynı şeyleri yapmak bir süre sonra insanları sıkacak ve mutluluk denen bir şey kalmayacaktır. Bu sebeple hayatınızda arada sırada farklı şeyler yapmaya özen gösterin. Hatta size küçük tavsiyelerde bulunayım.

– Eşiniz ile hafta sonları evde oturmak yerine onun ile birlikte mangal yapmaya gidebilirsiniz. Her hafta farklı aktivite düzenleyebilirsiniz. 1 hafta maça, diğer hafta sinemaya, diğer hafta ise mutlu bir romantik akşam yemeğine çıkabilirsiniz

– “Bu yıl çok borcumuz var. Tatile gidemeyiz.” Niye borcunuz var? Çünkü daha önce bütçe planlaması yapmadınız ve paranızı har vurup harman savurdunuz. Artık kendinize bir bütçe planı hazırlayarak bu planda tatil için para biriktirmeye başlayın. Hatta yurtdışına çıkmanız çok daha iyi olucaktır.

-Monoton hale gelen yatak odanızı farklı fanteziler ile hareketli bir hale getirmeniz mümkün olucaktır. Bu konuda fazla detaya girmek istemiyorum. Ancak yatak odası yerine oturma odasında ilişkiye girmeniz bile hayatınıza farklı bir renk getirebilir. Sürekli aynı pozisyonlar yerine farklı pozisyonları deneyebilirsiniz. Bunun için size önerebileceğim film sex tape. Eminim size yeni fikirler verecektir.

-Teknoloji kullanımına kesinlikle bir sınır koymalısınız. Önceden ben elimden telefon düşürmez ve 12 saat bilgisayar başında otururdum. Ben kendime sınır koyabiliyor isem sizde koyabilirsiniz.

 

Klostrofobi Nedir ? – Klostrofobi Belirtileri – Klostrofobi Tedavisi