Limonlu su ile zayıflama tekniği eskiden beri bilinir. Ama her zaman içimizden gerçekten zayıflatır mı? sorusunu geçiririz. Limon, vücutta depolanan yağın kolayca atılmasına yardımcı olur ve toksinlerin sistemden çıkmasını sağlar. Aynı zamanda limon ve su vücudun fazla yağ tutmasına engel olur. Metabolizma yavaşladığı zaman vücudun kalori yakımı da yavaşlar. Bu durum kilo almaya yol açar. Limon, yüksek oranda içeriğinde bulunan C vitamini ve askorbik asit sayesinde karaciğer fonksiyonlarını geliştirir ve zararlı toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Klostrofobi – A’dan Z’ye Tüm Merak Edilenler

Limonun diğer faydaları:

 

  • Limon, kan dolaşımını hızlandırır ve selülit oluşumunu önlemeye yardımcı olabilir.
  • C vitamini deposudur. Antioksidan özelliği ile vücudu toksinlerden arındırır, kalp ve damarları korur ve kansere yakalanma riskini azaltır.
  • Asitli yapısıyla besinler aracılığıyla aldığınız kalsiyumun daha kolay emilmesine yardım eder.

Limonlu suyu zayıflamak için içiyorsanız sabahları aç karnına içmeniz gerekiyor. Hazırlığı gayet basit, Ilık su ile yarım limonu karıştırıyorsunuz. Ancak uyarmamız gereken önemli bir nokta var ki mide sağlığınızın bu karışımı içmeye hazır olup olmadığıdır. Ülser, reflü gibi mide rahatsızlıklarınız varsa limonlu ılık su içmek sizin için uygun olmaz.

Vejeteryan Diyeti ve Proteinler

Limonla Zayıflama

Limonla Zayıflama