Bir organ olarak meme bölgesi, kadınların en önem verdikleri bölgedir. Kadınlığın simgesi konumundaki meme bölgesinin ölçüleri de duruşu da kadınların kendilerine olan güvenlerini tartar bir özelliğe sahiptir. Kadınların kendilerini güzel hissetmek arzuları için çıktıkları bu yolda meme için yaptırılacak çeşitli operasyonlar ile memeleri istenilen görünüme kavuşturmak mümkündür.

Meme, kadınlarda ergenlik döneminde gelişim gösteren bir organdır. Bu nedenle ergenlik dönemi sonlanmayan bayanlarda göğüs operasyonları önerilmez. Gelişimini tamamlayan her türlü meme, artık operasyon için hazır duruma gelir.

Meme Küçültme Operasyonlarının Uygulandığı Kişiler

 

Meme büyüklüğü, birçok kadının ortak sorunudur. Vücut hatları ile orantısız duran ve hoş görünmeyen memeler, küçültme ameliyatları ile küçültülerek yeni görünümlerine kavuşturulur. Böylece vücut ile orantılı ve göze güzel görünen yeni meme yapısına sahip olmak mümkün olur. 18 yaşını doldurmuş olan ve anestezi problemi yaşamayan her bayana bu operasyon uygulanabilmektedir.  Bayanların yaş ortalaması genelde 30 ila 50 olan bayanlar bu ameliyat için başvuru yapmaktadır.

Meme Küçültme Ameliyatlarında Göğüste His Kaybı Meydana Gelir mi

 

Günümüzde artık estetik ameliyatlarında kullanılan teknikler oldukça değişmiştir. Eski dönemlerde tercih edilen yöntemlerin aksine daha ileri düzey ve profesyonel makinalar ile gerçekleştirilen ameliyatlarda kişilerde herhangi bir kalıcı hasara rastlanmamaktadır.  Gerçekleşen ameliyat sırasında meme başı ve dokusu özenle korunduğu için kalıcı herhangi bir hasara yol açmamaktadır.

Klostrofobi – A’dan Z’ye Tüm Merak Edilenler

Meme Ameliyatı Ne Kadar Sürer

 

Meme küçültme ameliyatı, her kişide farklılık gösterir. Bu nedenle uygulanacak operasyon da kişiden kişiye değişmektedir.  Normal süre zarfında meme küçültme operasyonları ortalama olarak 2 ya da 3 saat sürer.  Hastanede bir gecelik bir kontrolün ardından hastalar taburcu edilir. Evde dinlenme süresi boyunca kullanılacak bir destek sutyeni ile iyileşme sürecini atlatmak mümkündür. Toplamda 1 ay gibi bir sürede tamamen iyileşerek sosyal hayata devam edilir.

Meme Küçültme Operasyonu Emzirmeye Engel Olur Mu?

 

Meme operasyonlarından sonra hastalarının tamamen sağlığa kavuşması 1 2 ayda toparlanır. Ancak memenin tam olarak işlevini yerine getirmesi ve vücuda adapte olması bir yılı geçer. Bu nedenle normal şartlarda meme operasyonu geçiren kadınların en az 2 yıl süre ile hamile kalmaması tavsiye edilmektedir.  Hamile olanların ise kilo alış hızını takip etmesi ve aşırı kilo almadan bu süreci atlatması gerekir.

Meme Küçültme Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

 

Meme küçültme operasyonlarında ilk etapta yaraların iyileşme süreci 6 ayı bulur. Bu süre boyunca memede kızarıklık ve hassasiyet söz konusu olur. İyileşmeye başladıkça kızarıklık ve yaralar da kendiliğinden kaybolur.  Toplamda ise 1 yıl içerisinde tamamen izler yok olur ve meme vücuda tamamen uyum sağlar.  Bu süreç içerisinde iyileşmeye yardımcı olmak için hekimin tavsiyesi olan merhemlerin kullanılması tavsiye edilir.

Meme Protez ve Dikleştirme

Meme Küçültme Operasyonu

Meme Küçültme Operasyonu