Meme yağ enjeksiyonu operasyonları genelde meme büyüme tekniklerinde kullanılan bir yöntemdir. Göğüs ölçüsünden memnun olmayan bayanların başvurduğu bu yöntemde göğüslerin yağ ile doldurulması ve daha büyük göğüslere kavuşması sağlanır. Kadınların kendi vücutlarında bulunan yağ miktarının yeterli olması durumunda bu yağlar alınarak göğüslere enjekte edilir. Böylece kadınlar doğal yoldan kendi yağları ile göğüslerini büyültebilir. Yağ oranı yetersiz olan kadınlarda ise silikon malzemeler yardımı ile göğüslerin büyütülmesi sağlanır.

Meme Yağ Enjeksiyon Operasyonları Kimlere Yapılır?

 

Genel anlamı ile meme yağ enjeksiyon operasyonları göğüslerinden şikayetçi olan ve büyütmek isteyen her bayana uygulanabilen bir operasyondur.  Ergenlik dönemini tamamlamış ve 18 yaşını doldurmuş her bayan bu yöntem için hekime başvurabilir Yapılması herhangi bir şekilde risk teşkil etmeyen bir yöntemdir. Sorunsuz bir şekilde yeni ve büyük göğüslere kavuşmak mümkün olur.

Meme Yağ Enjeksiyon Yöntemleri Nelerdir?

 

Meme yağ enjeksiyonu uygulamalarında genel olarak kullanılan iki yöntem vardır. Bunlardan birincisi hastanın vücudunda bulunan yağ dokularından alarak göğse yağ enjekte etmektir. Bu yolda gerekli bölgelerden toplanacak yağ dokuları incelenerek göğüs için uygun olan yağlar ayrılır. Daha sonra bu bölgeden alınan yağların titiz bir şekilde göğüslere enjekte edilmesi sağlanır. Vücut içinden alınan yağların kullanılması nedeni ile kişilerde herhangi bir uyumsuzluk problemi yaratmaz. İkinci yöntemde vücudunda yağ olmayan kişiler için dışarından hazırlanan bir silikon kullanılır. Bu silikon da yine sağlığa uygun dokulardan elde edildiği için herhangi bir sağlık problemine neden olmamaktadır.

Klostrofobi – A’dan Z’ye Tüm Merak Edilenler

Meme Yağ Enjeksiyonu Operasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Meme yağ enjeksiyonu uygulamasına karar veren kişilerin bu konuda doktorundan detaylı bilgi alması gerekmektedir. Kullanılacak yöntemler ve kişinin kendisine ne tür bir tedavi uygulanacağına dair bilgi sahibi olması ve bu doğrultuda ameliyata girmesi gerekir. Ameliyat genel anestezi ile gerçekleştirilen bir işlemdir. Göğüs büyütmek isteyen hastaların rahatlıkla tercih edebileceği bir yöntemdir. Genel olarak ağrısız bir yöntem olduğu için tercih edilir. Vücuttaki yağların toplanması ile yeni bir göğse kavuşmak mümkündür.

Ameliyat öncesi doktor tavsiyesine bağlı olarak belirli bir süre ile yemek yemek ve sıvı gıdalar tüketmek yasaktır. Doktor kontrolünde ameliyattan sonraki süreçte yemek ve içmek normale dönecektir. Ameliyattan sonra oluşacak sargılar yine doktor kontrolünde çıkartılır. Bu döneme kadar tavsiye edilen ilaçların kullanılması gerekmektedir.

Meme Yağ Enjeksiyonu Operasyonu Ne Kadar Sürer?

 

Meme yağ enjeksiyonu operasyonları genel anlamda bir tür meme büyütme operasyonudur. Bu nedenle hemen hemen normal bir meme büyütme operasyonu kadar zaman alır. Kullanılacak tekniğin belirlenmesi ile birlikte ameliyatın ne kadar süreceği de belli olmaktadır. Hastanın yağ dokularının incelenmesinin ardından ne tür teknik uygulanacağı hakkında bilgi sahibi olunur. Bu doğrultuda da ameliyatın süresi netleşir. Genel anlamda çok uzun olmayan bu süre yaklaşık olarak 3-4 saati bulabilmektedir.

Şeker Hastalığı Ameliyatı

Meme Yağ Enjeksiyonu

Meme Yağ Enjeksiyonu