Kadınlar saçlarının nasıl olmasını istedikleriyle ilgili sürekli fikir değiştirirler. Bir gün kısacık olmasını isterken öbür gün upuzun olmasını isterler. Yüzyıllardır güzellik sembolü olan, yaşı mesleği ne olursa olsun kadınların hayal ettiği sağlıklı ve uzun saçlara kavuşmak için 10 öneriyi uygulayarak daha hızlı uzayan saçlara sahip olabilirsiniz.

Saç derinize masaj yapın!

Saç güzelliği doğru bakımla başlar. Saçlarınızı yıkarken saç derinize masaj yapmak saç köklerini güçlendirir. Kan dolaşımını hızlandırarak saçların hızlı uzamasını sağlar.

Yanlış diyet uygulamalarından uzak durun! Sağlıklı beslenin!

 

Yanlış uygulanan diyet, hızlı ve belirgin kilo kaybı birçok saç sorununa neden olur. Yetersiz beslenme sonucu yaşanan vitamin eksiklikleri beklenen zaman aralığında saçların sağlıkla uzamasını engelleyebilir.

Saç derinize iyi bakın. Kepek sorunu varsa arındırın!

 

Kepek sorununuz varsa ve saçlarınız yavaş uzuyorsa ilk yapmanız gereken doğru ürün kullanmak. Bu sayedekepek sorununa son verirken, uzamasına yardımcı olacak bir ürün tercih edebilirsiniz.

Stresten uzak durun!

 

Stres tüm vücudumuzu olduğu gibi saçlarımızı da etkiler ve saçların hızlı uzamasına engel olabilir.

Bol bol su için

 

Su her şeyin büyümesini sağlar. Su içmek, saçlarınızın uzamasını sağlayacak hızlı ve doğal bir yöntemdir.

Saç dökülmesi sorununuz varsa beraberinde saçlarınız yavaş ve sağlıksız uzuyor demektir!

 

Saç köklerindeki vitamin ve mineral kaybı saç dökülmesine neden olduğu gibi saçların uzamasına da engel olur. Doğru ürün seçimi ile saçlarınızın iki sorununa çözüm bulabilirsiniz.

Saçlarınız hızlı uzamıyor diye umutsuzluğa kapılmayın!

 

Saçların hızlı uzamasını sağlayan bitkisel içerikli ürünler kullanmak saçların hızlı uzamasında etkilidir.

Saçların sağlıkla uzamasına yardımcı besinleri tüketin.

 

Biotin deposu ceviz ve mercimek saç dökülmesini engelleyeceği gibi uzamasını destekler, yüksek protein içeriğine sahip yumurta saçlarınızı canlandırır ve hızlı uzamasına yardımcı olur. Özellikle demir deposu olarak tanıdığımız ıspanak, B, C ve E vitaminleri ile potasyum, kalsiyum, magnezyum ve Omega-3 içerir. Sağlıkla uzayan saçların dostudur.

Klostrofobi – A’dan Z’ye Tüm Merak Edilenler

Saçlarınızı tararken özen gösterin!

 

Yanlış fırça kullanımı saç uçlarının kırılmasına neden olur. Uçları kırılan saçların kesilmeye ihtiyacı olacağı gibi cansızlaşırlar. Sağlıklı görünsün diye sık sık saçlarınızı kestirmek istediğiniz uzunluğa ulaşmalarına engel olur.

Mevsim geçişlerinde dikkatli olun!

 

Mevsim geçişlerinin en büyük sorunu saçların cansızlaşmaları, dökülmeleri ve uzamalarının yavaşlamasıdır. Kadın ya da erkek fark etmez, bu dönem de saçların en çok güç kaybettiği dönemlerdir. Hızlı uzama etkili saç dökülmesine karşı ürünler ile çözüm bulabilirsiniz.

Saçlara İyi Gelen 5 Bitki

Saçların Hızlı Uzaması İçin 10 Öneri

Saçların Hızlı Uzaması İçin 10 Öneri