Sevdiğiniz yerlerin fotoğrafını çekmek, yemek fotoğrafları çekmek ve hepsini sosyal ağlarda yayınlamak, anları hatırlamak ve kendinizi daha mutlu etmek için iyi bir fırsattır. Sosyal medya insanlara memnuniyet getirir.

Yeni araştırmalar, sosyal medyanın bazı insanlara fayda sağlayabileceğini ve onları daha mutlu edebileceğini gösteriyor.

Uzmanlar, sosyal ağların kullanıcılar üzerindeki etkisini keşfetti. Bir grup bilim insanı, sosyal ağların bir kişiyi nasıl etkilediğini ve onu mutlu mu yoksa mutsuz mu yapabileceğini bulmakla görevlendirildi.

 

Bilim adamları, ortaya çıkan fotoğrafları çekip sosyal ağlarda yayınlama sürecinin insanlara inanılmaz bir zevk verdiğini ve çekim sırasında onları çevreleyen şeylere dair çok hoş anıları olduğunu keşfettiler. Bir kız yemeğinin fotoğrafını çekerse ve siz bundan rahatsız olursanız, inanın bana, yemekten sizden daha çok zevk alır. İnsanlar bir şeyi yakalamaya karar verdiklerinde dünyaya farklı bakmaya ve özellikle sevdikleri şeylere odaklanmaya başlarlar ve bu şeyler onları daha da sevindirmeye başlar.

 

Bir deneyde Philadelphia otobüs turunda 200 kişi vardı. Bir grup fotoğraf çekip video çekebiliyordu, diğer grubun yapması yasaktı. Sonuç olarak, her şeyi çekebilenler, ellerine kamera almaları yasak olanlardan daha çok geziyi sevdiler.

Öyleyse sosyal ağları kınamayın ve “kötülüğün cisimleşmiş hali” olduklarını düşünmeyin. Yeni fotoğraflar çekmek ve bunları internette yayınlamak insanlara zevk veriyor ve psikolojik durumları üzerinde olumlu bir etkiye sahip. Siz eski fotoğrafları gözden geçirmekten ve yakalanan anları hatırlamaktan hoşlanmaz mısınız?

En Sevdiğin Renk Kişiliğin Hakkında Ne Söylüyor?

Sosyal Ağlardaki Fotoğraflar İnsanları Neşelendiriyor

Sosyal Ağlardaki Fotoğraflar İnsanları Neşelendiriyor