Tırnakların güzelliği ve sağlığı için beslenmenin sağlanması, günlük beslenmenin bitkisel besinler ile zenginleştirilmesi önemlidir. Çiğ badem, kabak çekirdeği, yeşil sebzeler ve yulaf ezmesinden daha fazla yiyin.

Hem bir uzman tarafından kullanılan ürünleri hem de halk tarafından sıklıkla kullanılan tırnak bakımı yöntemlerini kullanabilirsiniz. İlk durumda, jel vernikler, jeller, akrilik toz örnek olarak verilebilir. Evde süt, jelatin, jojoba yağından maskeler, parafin, tırnaklar için vitamin kokteyllerindenyapılmış banyoları uygulayabilirsiniz.

Tırnak plağı özel bakım gerektirir, bu nedenle manikür ürünleri seçimine doğru şekilde yaklaşmak önemlidir. İdeal olarak, B5 vitaminleri ve bakım kompleksleri içermelidirler.

Güvenli maddeleri içeren asetonları tercih edin. Toluen, formaldehit, dibutil ftalat tırnakları kurutan maddeler içermez.

Temizlerken koruyucu eldiven kullanmayı unutmayın ve manikür setinizin tırnak etlerini yumuşatmak ve çıkarmak için bir araç olan poliüretan tabakalı bir ürün içerdiğinden emin olun.

İnme Nedenleri ve Belirtileri

Tırnak Bakımı İçin Bilinmesi Gereken 5 Temel Kural

Tırnak Bakımı İçin Bilinmesi Gereken 5 Temel Kural